Plakaty filmowe w amerykańskim stylu

plakat

Każda osoba bardzo dobrze wie, czym są filmowe plakaty. Ich głównym zadaniem jest promowanie filmu, dlatego też swoim wyglądem powinny zachęcać każdą osobę do wybrania się do kina. Nie każdy jednak wie o tym, iż obecnie powstające plakaty filmowe nie mają w zasadzie niczego wspólnego z tymi, które produkowane były jeszcze kilkanaście lat temu. Co zatem wpłynęło na tak istotną zmianę?

American dream

Od dłuższego czasu panuje moda na wzorowanie się na amerykańskim stylu i dotyczy to również produkcji plakatów dla dzieci jak i filmowych. Jest to najbardziej widoczne w przypadku komedii romantycznych, ponieważ powstające obecnie polskie plakaty są praktycznie identyczne, jak te amerykańskie. Rodzimy styl odszedł zatem do lamusa, jednak w Polsce wciąż powstają pomysłowe i ciekawe projekty, które niestety toną w morzu tandety i kiczu.

Czy jest szansa, że coś się zmieni?

Nikłe są szanse na to, że cokolwiek w najbliższym czasie się zmieni. Amerykański styl stał się już tak powszechny, że większość ludzi nie wyobraża sobie, żeby polskie plakaty filmowe wyglądały teraz tak jak kilkanaście lat temu. Wzorowanie się, a nawet kopiowanie zachodniego stylu jest obecnie tak rozpowszechnione, że powrót do rodzimej sztuki praktycznie graniczy z cudem.

0 comments:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *